Karışık Lokum
Karışık Lokum
Karışık Lokum
Karışık Lokum
Karışık Lokum

Karışık Lokum - 1000gr

1000 gr

İçindekiler;

Şeker, su, antep fıstığı, fındık, çikolata, mısır nişastası, çöğen suyu, limon tuzu, vanilin, pudra şekeri ve hindistan cevizi

Ürün Gramajı: 1000gr

Lokum doğal ve sağlıklı bir besin kaynağıdır ve pek çok faydası vardır. Mesela, proteinli besinler, kullanıldıktan sonra vücutta yakılır ve bunun sonucu üre, ürik asit ve kreatinin gibi
atık maddeler açığa çıkar. Bu maddeler böbrek hastalarında idrarla vücuttan atılamaz ve kanda yükselir. Lokum karbonhidrat kaynağı olduğundan, böbrek hastalarınca devamlı tüketilmesi önerilmektedir. 

 

 Şeker, nişasta ve limon tuzu özel bir kazanda karıştırılarak pişirilir. Yaklaşık 2 saat sonra istenilen kıvama geldiğinde fındık, antep fıstığı, badem, ceviz, damla sakızı v.b. gibi ek ürünler ilave edilir. Nişasta ya da hindistan cevizi kaplı kalıplara dökülerek soğumaya bırakılır. Kalıplarda soğuyan ve dinlenen lokumlar kesilerek özenli şekilde paketlenir.


Üretimde tamamen doğal toz şeker kullanılmaktadır. 

 

Ürünlerimiz T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın TR-06-K-004328 işletme kayıt no ile Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir.

Hijyenik Ortamda Hazırlanan Özel Lokum

 

ALERJEN UYARISI: MISIR NİŞAŞTASI ,FINDIK, ÇİKOLATA ve ANTEP FISTIĞI İÇERİR

NOT: Ürün çeşidine göre gönderimlerde kutu dizimi farklılık gösterebilir. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR