Beyaz Antep Fıstıklı Lokum
Beyaz Antep Fıstıklı Lokum
Beyaz Antep Fıstıklı Lokum
Beyaz Antep Fıstıklı Lokum

Beyaz Antep Fıstıklı Lokum - 1000gr

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : ₺43,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺35,99(KDV Dahil)

Taze Lokum

Lokum doğal ve sağlıklı bir besin kaynağıdır ve pek çok faydası vardır. Mesela, proteinli besinler, kullanıldıktan sonra vücutta yakılır ve bunun sonucu üre, ürik asit ve kreatinin gibi
atık maddeler açığa çıkar. Bu maddeler böbrek hastalarında idrarla vücuttan atılamaz ve kanda yükselir. Lokum karbonhidrat kaynağı olduğundan, böbrek hastalarınca devamlı tüketilmesi önerilmektedir. 

 Şeker, nişasta ve limon tuzu özel bir kazanda karıştırılarak pişirilir. Yaklaşık 2 saat sonra istenilen kıvama geldiğinde fındık, antep fıstığı, badem, ceviz, damla sakızı v.b. gibi ek ürünler ilave edilir. Nişasta ya da hindistan cevizi kaplı kalıplara dökülerek soğumaya bırakılır. Kalıplarda soğuyan ve dinlenen lokumlar kesilerek özenli şekilde paketlenir.

Ürünlerimiz katkı maddesi içermemektedir. Üretimde tamamen doğal toz şeker kullanılmaktadır. Fakat üzülerek belirtmek isteriz ki günümüzde bir çok üretici lokumun raf ömrünü uzatmak ve üretim maliyetini düşürmek amacıyla glikoz şurubu ile üretim yapmakta bu da lokumun lezzetini bozarak boğazda yanma hissi bırakmaktadır.

Ürünlerimiz T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın TR-06-K-004328 işletme kayıt no ile Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir.


İçindekiler;

Şeker, Antep Fıstığı, Pudra Şekeri, Nişasta, Rende Hindistan Cevizi, Su, Limon Tuzu

%100 Katkısız, Hijyenik Ortamda Hazırlanan Özel Lokum

 

ALERJEN UYARISI: MISIR NİŞAŞTASI, ANTEP FISTIĞI, HİNDİSTAN CEVİZİ İÇERİR

 
Benzer Ürünler